O akcji

Dwa lata temu 16-letnia Natalia Lińczowska pobiegła z Krakowa do Warszawy, by pomóc uzbierać pieniądze na leczenie choremu na raka mózgu Piotrusiowi. Dziś chłopiec jest zdrowy, a zapał do pomagania nie zgasł – wręcz przeciwnie. Zainspirowani Rokiem Miłosierdzia, wraz z Natalią, pragniemy pomóc kolejnym potrzebującym dzieciom. Tak powstał pomysł na akcję „Supermoc dla życia„, podczas której chcemy pomóc dwóm chłopcom – Krzysiowi oraz Patrykowi.

Na dwa razy dłuższej trasie, w dniach 29 stycznia – 11 lutego, Natalia pokona (biegnąc, jadąc na rowerze i rolkach) dystans niemal 800 km z nadmorskich Rowów do podkrakowskich Stadnik, by pomóc Krzysiowi Ochmańskiemu cierpiącemu na chorobę Niemmana Picka typu C. Chłopiec potrzebuje 80 tys. zł na 3-miesięczną kurację leczniczą. Natalia w czasie biegu będzie odwiedzać instytucje i firmy zachęcając do wpłat na fundacyjne konto chłopca. Jednocześnie projekt ma zwrócić uwagę na problem leczenia tak rzadkich chorób w Polsce.

Akcją towarzyszącą biegowi wzdłuż całej Polski, będzie wydarzenie taneczne „Cała Polska tańczy dla Patryka” organizowane dla 5-letniego Patryka Galii z Dobczyc chorego na glejaka nerwu wzrokowego. Patryk to mieszkaniec z pobliskiej miejscowości Natalii, którego udało się zakwalifikować do leczenia w USA. Całkowity koszt terapii wynosi 1 200 000 zł. Do przeprowadzenia akcji zostały zaproszone placówki na terenie całej Polski, które w jednym, określonym dniu: 4 lutego 2017 r. zatańczą na rzecz Patryka, a cały dochód wpłacą na jego fundacyjne konto.

Poprzez projekt chcemy zachęcić do wprowadzania różnych form pomocy potrzebującym. Promując zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, chcemy pokazać jak niewiele potrzeba, by pomóc osobom zmagającymi się z chorobą, osamotnieniem, bezradnością. Rok Miłosierdzia przyniósł wiele owoców, dlatego nie chcemy by się kończył, ale aby trwał w nas – naszym działaniu, spotkaniu z drugim człowiekiem.

Wszystkich, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób pomóc zapraszamy do kontaktu drogą mailową: supermocdlazycia@gmail.com

 

Copyright © 2017. All Rights reserved

SpaceDigital.pl